Publicado el

Лікарям із зони бойових дій підняли зарплату: у МОЗ назвали суму

Так что если врач или медсестра работает не на полную ставку – оплата труда в пересчете на отработанное время не может быть ниже уровня, определенного в постановлении. Документ содержит норму о заработных платах медработников медучреждений государственной или коммунальной формы собственности. Зокрема, за серпень 101 заклад охорони здоров’я отримав пакет дофінансування від Національної служби здоров’я України. У повідомленні також йдеться, що МОЗ запровадило пакет дофінансування для медзакладів, які не спроможні самостійно виплачувати належну заробітну плату медичним працівникам. Мінфін каже, що своєчасно виплачувати заробітну плату українським медикам дозволила міжнародна фінансова допомога. Український уряд зобов’язав підвищити заробітну плату медикам на прифронтових територіях, а також у зоні активних бойових дій. У січні 2022 року уряд ухвалив Постанову, якою встановив базову заробітну плату для медичних працівників. Однак вважаю, що з 1 січня 2021 року заробітна плата медичних працівників повинна збільшитися радикально», – заявляв тодішній голова МОЗ Максим Степанов. Згідно з проектом мінімалка лікарів повинна становити 20000 грн., а фахівців середньої ланки 13500 грн. Згідно з повідомленням прес-служби МОЗ від 15.09.2021 року Уряд схвалив виділення додаткових витрат на медичний напрямок, в тому числі і підвищення зарплат. Це хоч якось наблизить зарплати лікарів вторинної ланки до зарплат сімейних лікарів.

Наталія Ліхошерстова: Робота медсестри у COVID-19 Це і кошти на закупівлю нового обладнання як для лікарень, так і для лабораторій, реконструкцію 48 багатопрофільних клінічних лікарень (однієї обласної лікарні для дорослих і однієї для дітей в кожному регіоні країни), розвиток біокластеру, проведення трансплантації, на вакцину від Covid-19 і не тільки, а також ще багато чого іншого, – зазначив Ляшко. Слуги» обіцяли зробити, − нуль, на індексацію пенсії чорнобильців – нуль, на індексацію мінімальних пенсій з 1 липня і з грудня − нуль. Тож ці кошти вони знову візьмуть з державної казни − «Слуги» просто банкрутять Пенсійний фонд. Це свідома політика «зеленої влади» й це катастрофа, до якої нас всіх ведуть», − наголошує нардеп від «ЄС» Андрій Рева. Слуги» штучно до суми оборонного бюджету додали вартість сума програми міжнародної технічної допомоги наших ключових партнерів, зокрема Великобританії, Сполучених Штатів, Франції, та сума, яка виділяється на будівництво житла для учасників АТО, ООС, які мають статус внутрішньопереміщених осіб. Ніби говорять про якесь зростання, проте насправді стосовно ключових складових оборонного бюджету, утримання особового складу, закупівля техніки, такого зростання ми не спостерігаємо», − наголосив народний депутат Михайло Забродський. Про це голова комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький пише у своєму Telegram-каналі.

Найвищою ж середня заробітна плата виявилася у закладах екстреної медичної допомоги. Найбільше – на 36% – зросла середня заробітна плата лікарів. З початку року середня зарплата лікаря зросла на понад 30% – до 24 150 грн, у порівнянні з торішнім рівнем у 18 170 грн. Найбільше зросла середня заробітна плата лікарів, що становила 21 тис. Цікаво, що в березні (до локдауну і впровадження більш жорстких карантинних заходів) компенсація в категорії була вище, і середня заробітна плата медпрацівників, яку пропонували роботодавці, становила 18 381 грн. Однак в проєкті бюджету витрати на зарплату лікарям підвищено лише на 0,7% (на 34,5 млн грн), тому заробітна плата лікарів лишиться на рівні 2021 року – в середньому близько 12 тис. Нарахування сімейним лікарям в середньому збільшилися майже на 5% – до 16,4 тис. Відповідно зарплата лікаря в середньому зросте на 3,5 тисячі гривень, середнього медичного персоналу – на близько 2,5 тисячі, молодшого медичного персоналу – на близько 1 250 гривень.

У медустановах первинної ланки, які уклали договори з НСЗУ, в січні-вересні зарплата керівників становила 24,9 тисячі гривень, лікарів – 15 тисяч, середнього медперсоналу – 8,4 тисячі, молодшого – 4,6 тис. У квітні-вересні середньомісячні витрати на оплату праці в медустановах, які надають спеціалізовану медичну допомогу становили: для керівників – 23,5 тисячі гривень, для лікарів – близько 9 тисяч, для середнього медперсоналу – 7,5 тисяч, для молодшого – 6,1 тис. Оскільки сьогодні необхідно зменшити одноособовий вплив керівника установи на розмір заробітної плати і зменшити диспропорцію, яка існує в заробітній платі молодшого медичного працівника і адміністрації тієї чи іншої лікарні». При цьому МОЗ розраховувало на інше, на їхню думку, справедлива зарплата для лікаря почи буде підвищення зарплати медикам у 2023 роцінається від 23 тисяч гривень, для середнього медичного персоналу – від 17 тисяч, для молодшого – від 12 тисяч. При этом необходимо учитывать сложность, ответственность и условия производимой работы, квалификацию работника и результаты его работы. Про це 9 серпня повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я. Про це йдеться у заяві Міністерства охорони здоров’я.