Publicado el

Розділ 7. Загальні засади проходження служби в поліції

При цьому варто враховувати такі нюанси, як подача відповідної заяви членами сімей загиблих в строк не пізніше одного року після смерті, а також неможливість використовувати своє право вдовам, які до отримання житла вступили в новий офіційний шлюб. Співробітники мають право вийти на пенсію і отримати певні види пільг, якщо пропрацювали в органах 20 років. Співробітники МВС можуть розраховувати на виплату допомоги і на оформлення додаткових видів пільг. Одним з найбільш актуальних способів суттєво поліпшити свої умови проживання для співробітників МВС і поліції є оформлення житлового сертифіката. Таке може статися, якщо відсутня хоча б один документ, право на поліпшення умов проживання було використано раніше або заявник представив неправдиві відомості в поданих документах. Він являє собою документ, що дає право отримати спеціалізовану субсидію, використовувати яку можна тільки раз в житті і виключно на сколько повысят зарплату полиции в 2023 году придбання або будівництво власного житла. Поліцейські можуть використовувати для отримання і погашення кредиту іменні житлові сертифікати, які передбачають погашення з федерального бюджету 20-30% вартості житла. Також умови передбачають звільнення співробітників поліції за станом здоров’я або через штатних перестановок після досягнення ними граничного пенсійного віку. 9. Переведення поліцейського здійснюється на підставі наказу про звільнення із займаної посади та направлення для подальшого проходження служби до іншого органу (закладу, установи) поліції та наказу про призначення на посаду в органі (закладі, установі) поліції, до якого переміщується поліцейський.

2. Бронювання номерів в готелях без черги і покупку квитків, при переїзді за місцем служби і у ході службового відрядження. Також, окрім загального страхового стажу, служба в бригаді буде зараховуватися до стажу державної служби. На самом же деле это обычная служба с ненормированным рабочим днем. На практиці скористатися пільгами не дуже просто, оскільки житло виділяється за рахунок коштів федерального бюджету і з спеціально створеного фонду. На жаль, кошти і житло виділяється тільки при наявності фінансових можливостей. Додатково варто відзначити, що дільничному зобов’язані виділити службове житло не пізніше 6-ти місяців після вступу його на посаду. Право на пільги виникає у співробітників силових структур автоматичні, під час вступу на роботу або при виході на заслужений відпочинок. Проблема нестачі поліцейських в Україні ніколи не була новою, проте за весь час існування поліції в Україні кадрові та зарплатні питання найгостріше постали саме сьогодні. Щоб це зрозуміти, потрібно уважно ознайомитися із Законом про Державний бюджет України на 2022 р., де у прикінцевих положеннях передбачений такий механізм підвищення зарплати: «Уряд за підсумками перевиконання загального обсягу акцизного податку з вироблених в Україні та з ввезених на митну територію України спирту, тютюну та тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, визначеного помісячним розписом доходів загального фонду державного бюджету на I квартал 2022 р., має підготувати пропозиції стосовно внесення змін до цього Закону щодо збільшення видатків МВС на грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, поліцейських».

3. За поліцейськими зберігаються всі права, визначені для громадян України Конституцією та законами України, крім обмежень, встановлених цим та іншими законами України. Відповідно до Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» держава здійснює повне забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб із їх числа. Право на повне державне забезпечення в навчальних закладах мають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, віком до вісімнадцяти років та особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, при продовженні навчання до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів. Особам із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які навчаються крім повного державного забезпечення, виплачується соціальна стипендія в порядку та розмірі, встановлених Кабінетом Міністрів України, а також виплачується 100 відсотків заробітної плати, яка нарахована в період виробничого навчання та виробничої практики. Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, а також особи із їх числа звільняються від плати за навчання в державних і комунальних навчальних закладах усіх рівнів.

Виплата зазначеної допомоги здійснюється протягом 30 днів після початку навчального року за рахунок коштів, що передбачаються для навчальних закладів у відповідних бюджетах. № 1/7403-22 зазначається, що водночас, враховуючи проблеми з транспортним сполученням в районах, наближених до зони проведення активних бойових дій, МОН рекомендує Приймальним комісіям закладів освіти на період воєнного стану розглядати та підтверджувати спеціальні умови участі у конкурсному відборі на підставі сканованих копій документів, надісланих електронною поштою з накладеним на відповідні файли кваліфікованим електронним підписом вступника або одного з батьків (опікунів), з подальшим внесенням визначеної інформації до ЄДЕБО. Спеціальні умови участі в конкурсному відборі для здобуття вищої освіти визначаються Порядком прийому для здобуття вищої освіти в 2022 році. Для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра на основі здобутого раніше ступеня вищої освіти: реєстрація електронних кабінетів вступників, завантаження необхідних документів розпочинається 1 серпня. Прийом заяв та документів для вступу за індивідуальною усною співбесідою розпочинається 16 серпня і закінчується 23 серпня. Звертаємо увагу, що скановані копії документів осіб, які мають права на спеціальні умови участі у конкурсному відборі, необхідно надсилати до одного із закладів, до якого планується вступ. Інформація щодо осіб, які мають права на спеціальні умови участі у конкурсному відборі під час вступу, вноситься до ЄДЕБО (із доданням сканованих копій документів, що підтверджують ці права) (пункт 1 розділ 8 Порядку прийому для здобуття вищої освіти в 2022 році та пункт 2 розділу 8 Порядку прийому на навчання до закладів фахової передвищої освіти в 2022 році).