Publicado el

«Побоююсь, звісно, але я в поліції вже сім років – і готовий говорити»

Чому наступного підвищення ви очікуєте саме у квітні, з чим це пов’язано? Чому? Як відбувався розгляд у бюджетному комітеті ВР? Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України. Камери на дорогах України продемонстрували свою ефективність. «На даний час виплата та нарахування грошового забезпечення поліцейським здійснюється згідно із Законом України «Про Національну поліцію», відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та наказу Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 року № 260 «Про затвердження Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання», – зазначають у листі із Департаменту захисту економіки. Встановлення доплати, визначеної пунктом 1 цієї постанови, працівникам підприємств, установ та організацій, органів державної влади, які фінансуються з державного та місцевих бюджетів, здійснюється у граничному розмірі до 50 відсотків заробітної плати (грошового забезпечення). Порядок виплати грошового забезпечення визначає Міністр внутрішніх справ України (частини 1, 2 статті 94 Закону України «Про Національну поліцію»).

№ 6506-3 «Проєкт Закону про внесення змін до статті 94 Закону України «Про Національну поліцію» щодо поліпшення умов грошового забезпечення поліцейських». Згідно постанови Кабміну про підвищення заробітних плат військовослужбовців, ухваленю в лютому 2022 р., поліцейським виплачується додаткова винагорода в розмірі 30 000 грн в розрахунку на місяць у період воєнного стану (згідно затвердженого указу Президента «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» він триватиме до 25 травня). Бюджетный комитет Верховной Рады согласовал выделение 2,7 млрд грн на выплаты МВД из Фонда борьбы с коронавируса. Адже до війни відсутність належного фінансового забезпечення поліції провокувала масу проблем у правоохоронній системі і постійну нестачу кадрів. Саме ці три показника враховуються при розрахунку грошового забезпечення для колишніх поліцейських. За день до початку війни нам вдалось провести важливе офлайн засідання Комітету з питань правоохоронної діяльності, на якому з моєї ініціативи було ухвалено рішення щодо створення робочої групи, де мали б опрацьовуватись законодавчі ініціативи, пов’язані з врегулюванням грошового забезпечення поліції. Втім, в умовах війни поліція демонструє високий рівень несення служби. Як бачимо, ставлення до працівників правоохоронних органів у різних країнах різний, як різний рівень доходу працівників.

Чим вище рівень довіри до поліції в країні, тим більша там стабільність і порядок. Останніх 9 років українка працює в поліції. В останню декаду грудня працівники патрульної поліції стали до водіїв значно толерантнішими. Цифри, озвучені керівництвом патрульної поліції, дозволяють приблизно підрахувати, скільки заробляє поліція в Україні заробляє поліція на кожній камері. До того ж поліція має багато пільг і досить право раннього виходу на пенсію. Лише за 10 тижнів війни поліція опрацювала майже 1 млн 900 тисяч повідомлень. З початку повномасштабної війни обсяги покладених на Нацполіцію завдань суттєво зросли. Вони розуміють, що ви в зоні ризику, що ваші машини будуть битися частіше, ніж середні машини. Вони дали певні обіцянки, але жодних цифр немає. Роботу поліції оптимізувала Верховна Рада, ухваливши зміни до законів «Про Національну поліцію» та «Про Дисциплінарний статут Нацполіції України». Про це повідомили в Департаменті захисту економіки Національної поліції України на запит «Четвертої влади». Найбільший дохід за січень цього року нарахували тодішньому начальнику Управління захисту економіки у Волинській області Павлу Воронцову – 13 тисяч 991 гривню. Раніше він керував патрульною поліцією у Волинській області.

Нещодавно начальником УЗЕ у Волинській області став Руслан Марчук, який до цієї посади працював заступником начальника Управління захисту економіки у Житомирській області. За січень 2017-го року 60-м працівникам Управління захисту економіки у Волинській області нарахували зарплати на майже 585 тисяч гривень. В листі з Управління захисту економіки у Волинській області пишуть, що наприкінці 2016 року Нацполіція почала затвердження постійних штатів працівників Департаменту захисту економіки та його територіальних підрозділів, тож на момент надання відповіді в управлінні ще відбувалися кадрові зміни. Однак, начальник волинського Управління захисту економіки Павло Воронцов одразу ж оскаржив негативні висновки атестаційних комісій щодо нього до Рівненського окружного адміністративного суду, який задовольнив позов. Однак, Волинський окружний адміністративний суд наприкінці листопада задовольнив позов Фарини і скасував рішення атестаційних комісій та наказ керівництва про його звільнення і поновив його на посаді. Просив задовольнити адміністративний позов в повному обсязі. Чого не було 2020 року. Отже, ми відштовхуємося від слів Білошицького: за рік – з 1 червня 2020 року по 1 червня 2021 року – камери заробили 259,6 мільйона гривень. «Усім би таку дружину»: Податківець отримав в подарунок від благовірної майже 2 млн гривень! 2022 року ця сума становить 23 930 гривень.