Publicado el

«Тихі страйки», побори і низька зарплата в поліції: чим це загрожує Україні?

Але практично всі сили ми відразу кинули на фіксацію воєнних злочинів Росії. Вся правоохоронна структура націлена на якісний збір доказової бази воєнних злочинів держави-агресора. Скільки наразі відкрито проваджень щодо воєнних злочинів? Скільки вибухотехніків у поліції? З березня 2018 року – заступник голови Національної поліції. А от заступник начальника УЗЕ Волині Михайло Максименко із своїми 10 тисячами 492 гривнями не потрапив навіть в десятку тих, кому за січень нарахували найбільшу зарплату. Нацполіція займається розмінуванням у межах кримінальних проваджень. Що саме робить Нацполіція? На сьогоднішній день кадровий склад Нацполіції укомплектований на 34%, що робить проблематичним захист прав і свобод громадян, попередження і допомогу при звершення злочинних діянь. Чи збільшилась кількість людей у Нацполіції з початку війни? Як змінилася структура Нацполіції з початку війни? Як розповів керівник первинної профспілки патрульної поліції Львова Тарас Пристай, у флешмобі беруть участь не лише патрульні, а й працівники інших підрозділів Національної поліції України. Водночас 6 січня голова Національної поліції України Ігор Клименко заявив, що поліцейські вже наприкінці січня отримають підвищену зарплатню. Зустріч міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського, голови Національної поліції Ігоря Клименка і, можливо, президента Володимира Зеленського, відбулась 5 січня. У 2014 році закінчив магістратуру Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ за спеціальністю правознавство.

Вручаючи нові службові автомобілі поліцейським офіцерам громад, міністр внутрішніх справ Денис Монастирський заговорив про низьку заробітну плату правоохоронців як фактор, який змушує їх змінювати роботу. Після нього цю посаду займав податківець Віталій Захарченко (2011-2014 рр), політики Арсен Аваков (2014-2019 рр) і Денис Монастирський (2019-18 січня 2022 року). Після загибель останнього через падіння вертольота в Броварах посада голови МВС стала вакантною. Після того ми можемо дати дозвіл на те, щоб люди туди повернулися. З них понад 21 000 кримінальних проваджень саме за статтею 438 Кримінального кодексу України – «Порушення правил та звичаїв війни». Близько 30 000 кримінальних проваджень розпочала поліція за фактами вчинення в України злочинів військовослужбовцями збройних сил Росії і їхніми спільниками. Коли патрульна поліція тільки-но була створена, на район виїжджали в середньому 15-20 екіпажів, сьогодні лише вісім. Коли проходить бойове розмінування, міжнародні організації чи приватні компанії доочищують територію гуманітарним шляхом? Вони роблять гуманітарне розмінування чи бойове? Вони акумулюють дані, отримані від нас та інших відомств, тому що саме СБУ відповідальна за розслідування цього виду злочинів.

Вони виконували свою роботу. Удосконалено роботу з охорони громадського порядку під час проведення масових заходів. У перший день повномасштабного вторгнення всіх працівників викликали на роботу. Зараз їх кількість у декілька разів менша, але кілька тисяч працівників Нацполіції кожен день заступають на цілодобове чергування на цих блокпостах. І до сьогодні 100% особового складу Нацполіції несе службу. У жовтні 2017 року його призначено заступником керівника Нацполіції – начальником департаменту кадрового забезпечення. Згодом Клименко працював у департаменті кадрового забезпечення МВС, який очолив у 2015 році. Однак автори законопроєкту вказують, що розміри окладів були встановлені ще у 2015 році та фактично є незмінними з того часу. В перші місяці працювали без вихідних. У перші місяці в державі було близько 2500 блокпостів, де несли службу поліцейські. Першими про страйк заговорили поліцейські у Львові. Та якщо торік на початку грудня натяки на так званий «італійський страйк» влада, судячи з відсутності публічної реакції, сприймала не всерйоз, то тепер президент і Кабмін вирішили негайно виправляти ситуацію, пообіцявши правоохоронцям підвищення зарплат уже найближчим часом. Ще одним наслідком низьких зарплат став відтік кадрів. Свою позицію відповідач обґрунтовує виключно відсутністю бюджетних асигнувань на здійснення такого виду доплати. Заочно закінчив Одеський державний університет та отримав кваліфікацію психолог. Крім цього, Мінфін пропонує виділити кошти на поліпшення умов: відремонтувати приміщення, закупити обладнання, а також підвищити кваліфікацію співробітників.

Більшість із цих коштів пішла на зарплати співробітників відомства. І переко­нувати, що правоохоронці достойні гідної зарплати за свої ризики. У 2021 році 13-ої зарплати як такої не було зовсім, матеріальна допомога на вирішення соціальних побутових питань склала 1157 гривень – і це вже певний мем, який ходив у нас по групах. Електронна петиція про збільшення зарплати поліцейських набрала наразі 19 тисяч голосів із 25 тисяч, https://sylnaukraina.com.ua/ необхідних для розгляду. Також не застраховані автомобілі поліцейських – вони не мають повного КАСКО. Частину вилученого майна було передано до ЗСУ: один літак, один гелікоптер, сто автомобілів різного типу, це й вантажні автомобілі – МАЗи, МАНи і легкові автомобілі. Для частини поліцейських, які проживають у Львові, в тих містах, де вони несуть службу, це зручно, тому що більше часу з’являється для того, щоби підпрацьовувати ще десь. Створено Академію патрульної поліції для проведення підготовки поліцейських, вперше прийнятих на службу інспекторами, підвищення кваліфікації і спеціалізації молодшого складу, підготовки патрульних.