ukrainatoday.com.ua – https://ukrainatoday.com.ua/iakym-bude-pidvyshchennia-zarplaty-likaria-u-2023-rotsi-v-ukraini-ostanni-novyny/.
З 2022 року медсестрам планують підняти зарплатню до 13,5 тисяч гривень, а лікарям до 20 тис. Однак в проєкті бюджету витрати на зарплату лікарям підвищено лише на 0,7% (на 34,5 млн грн), тому заробітна плата лікарів лишиться на рівні 2021 року – в середньому близько 12 тис. Нагадаймо, що політична партія «УДАР Віталія Кличка» минулого року, відразу після висвітлення урядом законопроєкту про державний бюджет-2022, звернула увагу, що всупереч вимогам Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», який вимагає виділення не менше 5% ВВП на галузь охорони здоров’я, Уряд в проєкті бюджету на 2022-й рік на ці цілі виділив лише близько 3,5% від ВВП. Не допустити зменшення обсягів субвенції порівняно з видатками, схваленими в проекті Державного бюджету на 2021 рік в першому читанні. Навантаження педагогічних працівників на поточний 2020 – 2021 навчальний рік вже давно визначено, але Служба освітнього омбудсмена отримує звернення та численні запитання від вчителів та прохання надати роз’яснення щодо того, яким має бути педагогічне навантаження вчителя, чи має право керівник закладу освіти (і у яких випадках) змінювати навантаження без згоди педагогічного працівника.
Проте, якщо у закладі освіти зменшилася загальна кількість педагогічного навантаження, і педагог не надає письмової згоди на зменшення навантаження, тоді керівник закладу освіти повинен зменшити чисельність штату педагогічних працівників, застосувавши норми статті 42 Кодексу законів про працю України. Тому якщо ви не надавали письмової згоди працювати на неповну ставку, керівник закладу не має права встановлювати вам навантаження менше 18 годин. Тому більш, ніж цинічними, виглядають заяви про «зайвих» вчителів, кількість ставок яких фактично визначається за державними стандартами та законодавчо встановленою наповнюваністю класів. 3. Збільшити тижневе навчальне навантаження вчителів, щоб зменшити необхідну кількість ставок. У засобах масової інформації окремі представники державних органів влади заявляють про «зайву» чисельність вчителів, яких за їхніми обрахунками нараховується 32 тисячі. Недопущення втручання представників органів державної влади у статутну діяльність профспілок. Недопущення скасування пільг на проїзд студентів і учнів у автомобільному транспорті. Як стало відомо, Міністерством освіти і науки України в порушення норм законодавства щодо соціального діалогу, кулуарно, без погодження з освітянською громадськістю розроблено проект концепції реформування оплати праці педагогічних і науково-педагогічних працівників з пропозиціями ревізувати норми Законів України «Про освіту» та «Про повну загальну середню освіту» й скасування низки постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці педагогічних і науково-педагогічних працівників, які було озвучено під час засідання Комітету з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України 2 вересня цього року.
Про це під час брифінгу заявив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, пише УНН. Про особливості воєнного стану розповімо далі. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час брифінгу 25 серпня, – пише Українська правда.Життя. В той же час розмір грошової допомоги може бути збільшений керівником закладу. Саме у тарифікаційному списку зазначається тарифний розряд, розмір ставки на місяць та її підвищення, кількість годин на тиждень, види та розмір доплат. Профспілка висловлює протест проти ревізії статті 24 закону «Про повну загальну середню освіту» з намірами скасувати всі підвищення та доплати вчителям та іншим педагогічним працівникам, окрім класного керівництва, перевірки навчальних робіт учнів та доплат за наукові ступені і вчені звання. Але вже новому законопроекті № 3430-1 зазначена пропозиція Профспілки про відновлення безстрокових трудових договорів з керівниками та педагогічними працівниками, які отримують пенсію за віком, з якими вони були припинені згідно пунктом 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про повну загальну середню освіту» від 16.01.2020 № 463-IX, врахована. Повне педагогічне навантаження вчителя на одну тарифну ставку повинно складати не менше 18 навчальних годин на тиждень (підпункт 1 частини 3 статті 24 Закону України «Про повну загальну середню освіту». Зважаючи, що зміни, передбачені в обох законопроектах, переплітаються, але в законопроекті 3430-1 йдеться ще про доповнення статті 24 закону «Про повну загальну середню освіту» нормою, що посадовий оклад педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії встановлюється в розмірі трьох мінімальних заробітних плат та зобов’язань Кабінету Міністрів України у тримісячний строк забезпечити реалізацію цієї норми, затвердивши відповідні схеми посадових окладів, ЦК Профспілки вважає за необхідне об’єднати законопроекти №№ 3430 та 3430-1 в один законопроект.
Стаття 9 закону гарантує рівний доступ до здобуття повної загальної середньої освіти, що забезпечується шляхом територіальної доступності повної загальної середньої освіти та фінансування закладів освіти за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів в обсязі, достатньому для виконання державних стандартів. Право на її здобуття гарантується незалежно від місця проживання. Стаття 38 КЗпП України містить перелік поважних причин для звільнення за власним бажанням зумовлених неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю; догляд за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин). У випадку звільнення без поважних причин працівник зобов’язаний повідомити роботодавця про наступне звільнення письмово за два тижні відповідною заявою. Датою звільнення у цьому разі є останній день відпустки. Влада в Україні нарешті зайнялася таким важливим аспектом в країні, як медицина, і у зв’язку з підвищеннями окладів, витратами на облаштування дослідницьких центрів є ризик, що планується скорочення медиків в 2022 році в Україні, звільнення.